Rewolucja przemysłowa nasiliła się w XVIII i XIX wieku, a przemysł bankowy, kolejowy, ubezpieczeniowy, detaliczny, petrochemiczny i telegraficzny dramatycznie powiększał się pod względem wielkości i złożoności. Do prowadzenia transakcji biznesowych potrzebna była coraz większa liczba pracowników biurowych, którzy zajmowali się przetwarzaniem zamówień, księgowością i archiwizowaniem dokumentów, a do prowadzenia tych czynności potrzebna była coraz bardziej wyspecjalizowana przestrzeń biurowa. Większość ówczesnych biurek była wyjątkowo ciężka, a ponad biurkiem znajdowały się pojemniki na papier, które sprawiały wrażenie szafy i zapewniały pracownikom poczucie prywatności. Bauex z Białegostoku zaprasza do zapoznania się z ofertą mebli pod wymiar.
Koszt zakupu mebli na zamówienie
Stosunkowo wysoka cena gruntów w centralnym centrum miast doprowadziła do powstania pierwszych wielopiętrowych budynków, które ograniczały się do około 10 pięter, aż do czasu, gdy użycie żelaza i stali pozwoliło na zastosowanie wyższych konstrukcji. Pierwszym specjalnie wybudowanym biurowcem był budynek Brunszwicka, wybudowany w 1841 roku w Liverpoolu. Wynalezienie elewatora bezpieczeństwa w 1852 r. przez Elizeusza Otis spowodowało gwałtowną eskalację w górę budynków, a pod koniec XIX w. w większych biurowcach często znajdowały się duże szklane atria, które pozwalały na oświetlenie kompleksu i poprawiały cyrkulację powietrza.
Zalety mebli na zamówienie
Do 1906 r. Sears, Roebuck i Co otworzyli swoją działalność wysyłkową i siedzibę główną w budynku o powierzchni 2000 000 000 stóp kwadratowych (280 000 m2) w Chicago, wówczas największym budynku na świecie. Studium czasu i wniosków, pionierskie w produkcji F. W. Taylora, a następnie zastosowane w środowisku biurowym przez Franka i Lillian Gilbretha, doprowadziło do pomysłu, że menedżerowie muszą odgrywać aktywną rolę w kierowaniu pracą podwładnych w celu zwiększenia wydajności miejsca pracy. F.W. Taylor opowiedział się za wykorzystaniem dużych, otwartych planów pięter i biurek, z którymi mieli do czynienia nadzorcy.
W rezultacie, w 1915 roku, Equitable Life Insurance Company w Nowym Jorku wprowadziło „Modern Efficiency Desk” z płaską pokrywą i szufladami poniżej, zaprojektowanymi tak, aby umożliwić menedżerom łatwy widok pracowników. Doprowadziło to do popytu na duże powierzchnie kwadratowe na piętro w budynkach i powrotu do otwartych przestrzeni, które były widoczne w przedprzemysłowych budynkach rewolucyjnych.